25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü Etkinliklerimiz

           25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü Etkinlikleri kapsamında Sivas Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak gerçekleştirilen etkinliklerimiz, KADEM İl Temsilciliği ile birlikte organize edilen kahvaltı programıyla başladı.
          Hanımefendi Zeynep AKKİRAZ AYHAN, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet ÖZAYDIN, İl Müdürümüz Harun TAN ile müdürlüğümüz ve bağlı kuruluşlarımızda görev yapan bayan personelimizin katıldığı programda konuşma yapan İl Müdürümüz Harun TAN, “Kadına karşı işlenen her türlü şiddetin karşısında olacaklarını” söyledi.
          Daha sonra ilimizde faaliyet gösteren bir alışveriş merkezinde bu gün için farkındalık oluşturmak amacıyla Sivas Milletvekilimiz Semiha EKİNCİ, Hanımefendi Zeynep AKKİRAZ AYHAN ve KADEM temsilcilerimizin katılımıyla turuncu boyama, düğme dikme etkinlikleri düzenlendi. Takımlarının futbol mücadelesini desteklemek üzere ilimize gelen Çaykur Rizesporlu taraftarlar da stantlarımızı gezerek “Kadına Karşı Şiddete Karşı Dur” sloganı attı.
          Şehrimizin muhtelif yerlerinde Billboardlara asılan afişlerin yanısıra, 25 Kasım 2018 Pazar günü oynanan Demir Grup Sivasspor- Çaykur Rizespor maçı öncesi Sivassporlu futbolcularımız da bugüne destek vermek amacıyla “Kadına Şiddet İnsanlığa İhanettir” pankartıyla sahaya çıktı.


Sonraki Sayfa: Ekranla Değil Akranla Büyüsün Çocuklar” Ve “Okul Destek” Projeleri Kapsamında Ziyaretlerimiz Devam Ediyor

Önceki Sayfa : Engelli Arkadaşlarımız İl Protokolüyle Halı Sahada Bir Araya Geldi